Snoezelen - relaxační místnost

Dne 29.11.2009 se v Denním stacionáři slunečnice uskutečnilo slavnostní předávání nové multifunkční relaxační místnosti, tak zvaného snoezelenu. Na nový snoezelen se všichni moc těšili. Každý si chtěl prohlédnou relaxační místnost a hlavně si vyzkoušet, jak krásně se v ní dá odpočívat. Tak se v novém snoezelenu postupně vystřídali všichni klienti stacionáře.
Snoezelen je relaxační místnost, která staví na klidném tmavém prostředí. V potemnělé místnosti se lze v klidu uložit na pohodlné polohovací pytle a poslouchat relaxační hudbu. Pokud není tma to pravé, lze zapnout okrasné relaxační lamy, které dávají tlumené světlo ve všech teplých odstínech a tvoří příjemný mlžný opar doprovázený rytmickým zurčením vody. Je proto jasné, že v novém snoezelenu si odpočine každý, ať už jsou jeho nároky na relaxaci jakékoliv.
Novou relaxační místnost se podařilo v Denním stacionáři slunečnice vybudovat s přispěním ekologicko-charitativní akce firmy Otto office Sbírej toner. Zástupci firmy byli přizváni ke slavnostnímu předávání a mohli si tak vyzkoušet nový snoezelen jako první. Podle jejich slov se relaxační místnost moc povedla a všichni v Otto office jsou velice rádi, že mohli pomoci klientům Denního stacionáře Slunečnice. Klienti pak poděkovali formou krátkého představení Včelí medvídci a všichni doufáme, že tato úspěšná spolupráce s firmou Otto office bude i nadále pokračovat.