Radarka žila osmdesátými lety

Po roce opět na Radarace. Znovu v hojném počtu a s dobrou náladou jsme se sešli s kamarády ze Zboží a z Těchobuzi. Tentokrát jsme se vydali o několik let zpátky časem do doby nedávno minulé, kdy hitparádám vládl Michal David, Pavel Horňák nebo Iveta Bartošová. Jsou hity, které se nezapomínají, a tak jsme si mohli večer na diskotéce, kterou připravil Tomáš Koudelka alias DJ Tom Koudy, u těchto písní zazpívat a zatancovat. Ovšem první co jsme museli, bylo složení pionýrského slibu. Teprve poté jsme mohli dostat členský průkaz, do kterého se zapisovaly naše úspěchy či prohřešky. Nezapomněli jsme ani na stylovou výzdobu! Z krepového papíru jsme vyrobili mávátka a květiny pro vítání delegací. Ani letos nechyběly tradiční disciplíny jako je jízda na koloběžce (tentokrát ale se zavázanýma očima), střelba z luku i ze vzduchovky, jízda na raftu a fotbalový turnaj.
Uspořádali jsme i turnaj v kuličkách, kterého se zúčastnili i vedoucí. Úžasným, i když náročným zážitkem bylo nacvičování spartakiády. Za dva týdny tvrdého tréninku jsme však i tento úkol zvládli!
Počasí nám letos celkem přálo, ale i když se nebe zamračilo, nezaháleli jsme. Na programu byl například videostop nebo naprosto improvizované scénky z Mrazíka, které nás velice pobavily.
Celý pobyt jsme se těšili na večerní lampionový průvod. Lampiony krásně zářili do noci a my se s nimi vydali na cestu, na jejímž konci jsme se shodli, že se příští rok opět rádi vrátíme. Kdoví s jakým tématem…že by konečně indiáni???

Rád bych tímto poděkoval všem vedoucím, kteří se podíleli na programu a rodině Introvičových za příjemných dvanáct dní.

Lukáš Jurka
pracovník v sociálních službách
Chráněné bydlení Domova bez zámku