Václav Vydra otevře mléčný bar

Václav Vydra slavnostně otevře mléčný bar Bílá vrána, který poskytne pracovní místa lidem s mentálním postižením. Bar se nachází nedaleko stanice metra Hůrka na Praze 13 a již od začátku srpna se chystá na oficiální otevření. Obsluha se zaškoluje za podpory zkušených osobních asistentů. Celý projekt je dílem občanského sdružení POHODA, které ve stejném objektu provozuje chráněné bydlení.

Slavnostní otevření proběhne v úterý 4. října od 11 hodin v Kodymově ulici 2526/4 (3 min. chůze od metra Hůrka) Kromě účasti váženého pana Vydry získal bar také záštitu starosty Prahy 13, pana Davida Vodrážky. Na programu bude ochutnávka občerstvení z nabídky baru. V případě pěkného počasí se chystá nabídka nealkoholických koktejlů, pokud bude chladno, čekají na návštěvníky teplé nápoje. Chybět nebude ani exkurze do prostor Bílé vrány. Pro rodiče s dětmi bude připraveno mnoho lákavých atrakcí a her: skákací hrad, elektrická autíčka, žonglování, dětská razítka a další.

Mléčný bar Bílá vrána se chce zaměřit v prvé řadě na klientelu z řad místních rodičů s dětmi, pro které je vhodný nejen svým nekuřáckým prostředím, ale i dětským koutkem a přebalovacím pultem. Školákům a studentům z okolí nabídne Bílá vrána cenově dostupné bagety a sendviče. Seniorům možnost příjemného posezení u výtečné kávy a zákusku. V nabídce naleznete mnoho originálních receptur – mléčné a nealkoholické koktejly, dezerty, sendviče. Mezi teplými nápoji pak vyniká kvalitní fair-trade káva a výborné čaje. Bar je bezbariérový.

Cílem tohoto projektu je poskytnout práci lidem s postižením, pro které je jinak uplatnění na trhu práce velmi složité a vytvořit příjemné místo k setkávání a trávení volného času pro obyvatele sídliště. To stejně jako všechna sídliště ve velkých městech trpí nedostatkem podobných prostor poskytujících zázemí pro místní komunitu.


Informace a kontakt:
Františka Kernová, koordinátorka vztahů s médii a veřejností
tel.: 777 913 484 e-mail: frantiska.kernova@pohoda-help.cz
Marta Lišková, koordinátorka projektu baru Bílá vrána
tel.: 777 913 412 e-mail: marta.liskova@pohoda-help.cz

www.pohoda-help.cz
http://www.facebook.com/barbilavrana