Asistence POHODA podporovaná mimo jiné z projektu Sbírej toner

Náš program, který je asi nejméně viditelný a přitom alfou a omegou naší existence, je Asistence POHODA. Část asistentů tohoto programu pracuje i na bytech. Ostatní asistenční a odlehčovací služby, jsou však poskytovány z velké části klientům, kteří mají těžší postižení a v Klubu ani Bydlení je nepotkáte. Asistence probíhají v rodinách. Klienti a jejich rodiny si zpravidla brání své pochopitelné právo na soukromí, a tak tato důležitá práce zůstává mnohdy pro oči veřejnosti ukryta.
Asistence POHODA dlouhodobě bojuje s nedostatkem finančních prostředků, proto je výtěžek z akce Sbírej Toner již tradičně věnován na podporu tohoto programu.

Proč je osobní asistence tak důležitá? Nejlépe to asi popsala naše bývalá spolupracovnice Zuzana Siváková DiS. :
http://www.pohoda-help.cz/index.php?cmd=page&id=80&rubricID=1&articleID=257

Příběh z asistence - Asistentka zde odchází do rodiny a bere klientku na procházky, nebo ji doprovází, když potřebuje někam dojet.
http://www.pohoda-help.cz/index.php?cmd=page&id=80&list=1&rubricID=1&articleID=248

Rozhovor s klientkou Asistence, která využívá i služeb stacionáře:
http://www.pohoda-help.cz/index.php?cmd=page&id=80&list=3&rubricID=1&articleID=223Poděkování

Výtěžek z akce Sbírej toner je pro nás pokaždé velkou pomocí. Umožňuje zajistit asistenci klientům, kteří mají nedostatek peněz na zaplacení potřebného počtu asistenčních hodin. V praxi a jednoduše řečeno to znamená, že třeba klient v chráněném bydlení, který není schopen sám cestovat po městě, by musel sedět doma, protože si nemůže zaplatit doprovod. S asistentem si může vyrazit do kina, na výlet, rozvíjet se a poznávat, učit se nové věci. A jednoho dne pak třeba, po nácviku s asistentem, zvládne některou z těchto činností sám. Děkujeme, že nám pomáháte dělat životy našich klientů hodnotnější a šťastnější. I letos jsme využili získané prostředky na služby našim klientům.