Zprávy z Bílé Vrány

V říjnu roku 2011 otevřelo naše sdružení mléčný bar Bílá vrána. Naši klienti se zde za podpory asistentů učí obsluhovat zákazníky a připravovat pokrmy. Bílá vrána není jen mléčný bar zaměstnávající osoby s postižením. Snažíme se být komerčně úspěšným projektem, který bude své zaměstnance dále motivovat k rozvoji. Zaměřujeme se tedy i na catering.

Na jaře tohoto roku jsme začali pravidelně dodávat občerstvení pro velvyslanectví USA. Po první malé akci přišly větší zakázky. Většina akcí se pohybuje mezi 30ti až 50ti osobami, měli jsme však i raut pro 90 hostů. Dalším váženým zákazníkem se stala radnice Prahy 13, která nás ve všech směrech v naší práci podporuje. Tato spolupráce nás velmi těší a doufáme, že bude dlouhodobá.

Výsledky práce asistentů jsou nyní velmi dobře vidět. Naši klienti v tréninku zvládají obsluhu a přípravu jídel a nápojů v baru, orientují se ve společenském chování a jsou sebevědomí při komunikaci se zákazníky.

Velkou výzvou pro ně byla příprava zmiňovaných cateringů. Na menší akce pouze připravovali pohoštění, ale s příchodem větších zakázek byla potřeba jejich účast při obsluze. Na to, jak profesionálně zvádli i ty největší akce, jsme velmi hrdí. A oni koneckonců také.