Pomoc 2 v 1 aneb Sbírej-toner.cz

Výraz 2 v 1 je v českém jazyce poměrně zažitou záležitostí. Denně se s ním setkáváme v drogeriích, obchodech s potravinami a dalším spotřebním zbožím. Slyšeli jste ale někdy o pomoci 2 v 1? Pokud ne, jistě vás budou zajímat následující informace.

Proč pomoc 2 v 1 a proč právě projekt Sbírej-toner.cz? Protože tento projekt, který v ČR aktuálně běží již 4. rokem, opravdu pomáhá hned dvojnásobně. Zařízením pro mentálně postižené spoluobčany, tedy potřebným, a přírodě, neboť ji ekologicky zbavuje „odpadu“, s nímž by si sama nedokázala poradit. A co je tím odpadem? Běžný spotřební materiál, denně využívaný v domácnostech, úřadech i firmách - tiskové kazety, čili tonery a cartridge.

Tonery i cartridge jsou odevzdávány do speciálních boxů umístěných na různých místech ČR a předávány k dalšímu ekologickému zpracování. V tu chvíli je vlastně odpad měněn na cennou surovinu k dalšímu využití. Za poskytnutí této suroviny jsou na konto projektu shromažďovány finanční prostředky, které jedenkrát ročně organizátor projektu přerozděluje potřebným. V současné chvíli sedmi zařízením pro mentálně postižené spoluobčany v České republice.

Jak peníze konkrétně pomáhají? Vzhledem k tomu, že projekt za dobu svého trvání rozdělil již 1 000 000 korun, je využití finančních prostředků velmi pestré. V Praze např. pomáhají mentálně postižené Anetě bydlet samostatně, v Pardubicích byla s jejich podporou otevřena krásná kavárna Apatyka, jejíž personál tvoří velmi milí a ochotní klienti DS Slunečnice, jinde je využívají na pravidelné rekondiční pobyty klientů, podporují festivaly, apod. Na stránkách projektu www.sbirej-toner.cz naleznete kompletní informace o tom, čemu tyto prostředky v jednotlivých zařízeních posloužily.

Projekt podporují média, zřizovatelé, podnikatelské subjekty, osobnosti, školy, ale i jednotlivci. Jeho patronkou je senátorka Miluše Horská, jež je v oblasti sociálních služeb velkou odbornicí, neboť sama založila a řídí několik zařízení pro tělesně i mentálně postižené spoluobčany.

Nejpodstatnější hybnou silou projektu jste ale vy, současní i potenciální sběrači ochotní pomáhat hned dvakrát. Pospěšte si ale, v říjnu končí sběrný rok a výsledný obnos bude již na počátku měsíce listopadu tohoto roku opět spravedlivě rozdělen potřebným.

Jak se zapojit? Jednoduše. Zažádejte o sběrný box buď na www.sbirej-toner.cz , nebo zatelefonujte na 800 130 100 či pište na adresu service@sbirej-toner.cz .

Zapojte se do projektu a rozvíjejte s námi myšlenku pomoci 2 v 1!


O společnosti OTTO Office:
Společnost OTTO Office patří do německé zásilkové skupiny OTTO. Na českém trhu se stala po 6letém působení třetím největším dodavatelem kancelářských potřeb, kancelářské techniky a kancelářského nábytku. Katalogový prodej a internetové obchodování představují stěžejní prodejní nástroje společnosti. Dodání zboží do 24 hodin po celé ČR, výběr z více než 8000 produktů, bezplatné telefonní a faxové linky, možnost navrácení zboží bez udání důvodu nebo individuální péče o zákazníky, to vše tvoří komplex spolehlivých a profesionálních služeb pro zákazníky.

Kontakt pro média:
Iva Pohanková, OTTO Office (CZ) s.r.o.
E-mail: iva.pohankova@otto-office.cz
Mob: +420 733 735 973