Pro projekt Sbírej-toner.cz bylo nasbíráno již 30 000 tonerů!

Pardubice, 10. září 2011 Již třetím rokem běží ekologicko-charitativní projekt Sbírej-toner.cz. Projekt finančně podporuje ústavy pro mentálně postižené v ČR i na Slovensku. V současné době sběrači nasbírali již 30 000 tonerů!

„Dle reportů partnera projektu, zpracovatelské společnosti KMP, se do dnešního dne do projektu zapojilo přes 3000 firem i ostatních subjektů, které společně nasbíraly cca 30 000 tonerů, a tím letos přispěly na konto Sbírej-toner.cz částkou vyšší než 300 000 korun. Protože se ale pomalu blíží konec sběrného roku, který uzavíráme 31.10.211, vyzýváme všemi možnými způsoby potencionální partnery, aby se rovněž stali sběrači a pomohli nám výslednou finanční částku pro ústavy ještě zvýšit,“ uvedla generální ředitelka pořádající společnosti OTTO Office (CZ) s.r.o Klára Noworytová.

Celostátní průzkumy ukazují, že se za rok prodá v ČR okolo 3 milionů tonerů a tiskových kazet, z nichž na skládkách končí ročně více než 2 miliony. Odevzdáním těchto produktů k dalšímu zpracování pomáhají sběrači hned dvojnásobně. Pomohou životnímu prostředí a zároveň i mentálně postiženým. Potenciál pro projekt Sbírej-toner.cz je to obrovský.

„Máme velkou radost, že kromě stávajících mediálních partnerů Pardubického deníku, ČRO Pardubice a internetového portálu Žena-podnikatelka.cz, se o projekt začala zajímat i další média - Česká televize a televize PRIMA, jejichž podpory si velmi vážíme a doufáme, že takováto medializace probudí i další firmy ke spolupráci na projektu“, sdělila manažerka projektu Kristina Odvodyová.

A jak vidí šance projektu jeho patronka, senátorka Miluše Horská? Tento nápad mi od samého počátku připadá opravdu skvělý. Pojí se v něm pomoc potřebným s pomocí životnímu prostředí. Pokusím se „zjemnit“ podmínky pro nastavení projektu a podpořit jeho rozšíření. Myslím, že lidé rádi pomáhají, když znají účel. A ten je zde nastaven opravdu výjimečně.

Pomozte i vy životnímu prostředí a mentálně postiženým a zaregistrujte Vaši firmu na www.sbirejtoner.cz či na bezplatné lince 800 130 100 nebo vyhledejte boxy umístěné ve veřejných prostorách v mnoha městech ČR.